Czy warto czekać z decyzją o wzięciu kredytu hipotecznego?

Wysoki WIBOR® i zapowiadane dalsze zwyżki stóp procentowych budzą naturalne obawy przed zaciąganiem kredytów. Wiele osób boi się zbyt wysokich rat, które mogą okazać się zbyt trudne do udźwignięcia.
Paradoksalnie jednak kredyt hipoteczny w 2023 roku jak najbardziej warto zaciągnąć i to z kilku powodów. Po pierwsze dlatego, że ceny nieruchomości nieustannie rosną i długo się to nie zmieni. Deweloperzy nie obniżą ich, skoro na ich budowę musieli z powodu inflacji wydać więcej pieniędzy.
Drugim powodem, dlaczego warto teraz zaciągnąć kredyt hipoteczny, jest to, że banki obniżyły swoje marże. Obowiązują one przez cały okres kredytowania i dlatego, jeśli spełnią się prognozy kredytowe i oprocentowanie kredytów w końcu spadnie, koszt zobowiązania się znacząco obniży.
Jeśli więc mamy odpowiednie warunki do zaciągnięcia kredytu hipotecznego, lepiej nie zwlekać z decyzją. Tym bardziej że w 2023 roku kredytobiorcy mogą skorzystać z różnych rozwiązań ułatwiających spłatę zobowiązania.
źródło: totalmoney.pl
Aby rozpocząć inwestycję i myśleć nad jej finansowaniem niezbędne jest wykonanie projektu i uzyskanie pozwolenia na budowę. W celu omówienia przygotowania projektu zapraszamy na spotkanie do Archi Projekt Biuro Projektowe

No Comments

Post a Comment